نتایج جستجو برای عبارت :

تمرکز در هنگام درس خواندن

موقع درس خوندن تمرکز ندارم!

بسیاری از دانش آموزان  یک عبارت را خیلی به کار می‌برند : «نمیتوانم درس بخوانم چون تمرکز ندارم». خیلی از آن ها فکر می کنند ذاتا آدم حواس پرتی هستند در صورتی که این دیدگاه غلط است چرا که تمرکز حواس یک امر اکتسابی است و ذاتی نیست. هر کس با هوش عادی می تواند به تمرکز حواس خیره کننده ای دست یابد و عوامل عدم تمرکز را از بین ببرد. البته حواس پرتی هیچ موقع به صفر نمی رسد اما میتوان میزان آن را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش داد.
تحقیقات نشان داده بچه‌‌های ۴ تا ۵ ساله‌ای که سه تا پنج بار در هفته برایشان کتاب خوانده می‌شود، نسبت به سایر همسالان خود، تیزفهم‌تر هستند.

کتاب خواندن برای فرزند، تاثیرات ماندگار هم برای والدین و هم برای کودکان دارد. با این کار می‌توانید کیفیت زمان با هم بودنتان را بالا ببرید، چون فرزندتان می‌داند که در این هنگام، تمام تمرکز و حواس پدر یا مادرش فقط معطوف به اوست. 

کتاب خواندن برای فرزندتان به نفع مهارت‌های خواندنی او در مدرسه نیز خو
افزایش تمرکز در نماز
مطمئنا برای خیلی از شما عزیزان پیش آمده که در هنگام نماز خواندن حواستان پرت شود و ندانید رکعت چندم هستید و همین مورد اعصاب شما را بهم بریزد و یا همین حواس پرتی شما را برای خواندن نمازهای بعدی دلسرد کند.اما نگران نباشید چون من در این مقاله کوتاه و جذاب 2 راهکاری را بیان کردم که با توجه به ساده بودنشان بسیار بسیار بسیار مؤثر هستند.
افزایش تمرکز در نماز با 2 راهکار فوق العاده مؤثر
راهکار اول:به مهر نگاه کنید!
شاید این حرف من
چند دستورالعمل از آیت الله کشمیری برای افزایش رزق و روزی:
1. خواندن سوره توحید هنگام ورود به خانه
2. زیاد خواندن سوره ذاریات
3. خواندن آیه 35 سوره نور به عدد 256
4. هر شب 115 مرتبه بگوید (یاعلی یاکافی)
5. ذکر ( یا قوی یا غنی یا ولی یا وفی ) به تعداد 1398 مرتبه
استفاده از ریتالین برای بهبود تمرکز 
از آنجا که قرص ریتالین خواصی شبیه آمفتامین دارد، دانشجویان به دلیل تأثیر آن در درمان خواب آلودگی در طول روز، برای درس خواندن و یا مهمانی‌های شبانه‌شان  این قرص‌ها را مصرف می‌کردند. در سال‌های اخیر مصرف این دارو در کشور ما نیز رو به افزایش گذاشته است که عدم آگاهی از آثار و ویژگی‌های این قرص می‌تواند نگران‌کننده باشد. شمار استفاده‌کنندگان از دارو‌ی «ریتالین» که می‌تواند باعث افزایش تمرکز، قدرت و
تکنیک‌ها و روش‌های مطالعه مفید و موثر برای دانش‌آموزان

اولین نکته ای که در هنگام درس خواندن باید مورد توجه دانش آموز باشد، مکان و زمان درس خواندن است، شرایط محیطی و زمانی در نحوه یادگیری و ماندگاری مطالب در ذهن، بسیار موثر است. توصیه می شود دانش آموز مکان و زمانی را برای مطالعه انتخاب کند که تمرکز حواس بیشتری را برای وی به دنبال داشته باشد و دانش آموز با فکری آُسوده در مکانی مناسب و آرام و بدون سروصدا به درس خواندن بپردازد.
رفت و آمدهای م
وقتی می‌نویسید، مخصوصا با قلم، ناخودآگاه تمام توجه و حواس شما به موضوع مورد نظر است. کمتر کسی می تواند هنگام نوشتن به چیزی غیر از آنچه می نویسد فکر کند. بر همین اساس می توان کاغذ و قلم را ابزاری فوق العاده برای تمرکز حواس به حساب آورد. پیشنهاد می‌کنم امتحانش کنید، من که هرگاه می‌خواهم روی موضوعی متمرکز شوم، حتما قلم دست می‌گیرم. به هنگام اندیشیدن نباید قلم را فراموش کرد!
⚡️نکاتی برای مطالعه صحیح  و اثر بخش⚡️

1⃣.هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دست خود بگذارید و فکرهایی که به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس خواندن می‌شود یادداشت کنید. با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده‌ها نیستید و به خودتان یادآوری می‌کنید. درست است که این کارها به اندازه‌ای مهم هستند که آن‌ها را یادداشت کنید و بعداً برای‌شان کاری انجام بدهید اما آن‌قدر مهم نیستند که به خاطرشان درس خواندن را متوقف کنید.
2⃣.خوب است گاهی فکره
درباره این روز فرخنده و مبارک، روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار منظورم است، میتوانم بگویم که هیچ هم نباید به جناب حافظ گوش دهیم! مصرع بالا را عرض میکنم؛ اتفاقا این روزها برای کتاب خواندن نه باید منتظر فراغت موعود! بود و نه حتی منتظر یک جای خلوت و آرام و کتابخانه و اتاق مطالعه و چمن و گل و گلزار... بلکه در هرحالی و جایی باید خواند؛ اتوبوس، مترو، صف، مطب دکتر، استراحت بین کارهای خانه، هنگام ترافیک حتی هنگام پخش آگهی بازرگانی!
نکته دیگر اینکه دنبال
چرا پرندگان آواز می خوانند ؟
پرندگان را می توان جزء زیباترین دسته های خلقت در طبیعت معرفی کرد. این موجودات در نهایت استقلال تمام امور مربوط به زندگی را خودشان انجام می دهند ، ظاهر پرندگان تنها قسمت زیبای آن ها نیست و صدای آن ها نیز زیبا است.
آواز خواندن پرندگان هنگام تخم گزاری را می توان یکی از زیباترین موسیقی ها و ویژگی ها در طبیعت دانست اما واقعا چرا پرندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای آواز خواندن می کنند ؟

ادامه مطلب
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
کرونا و

«چی می‌خواستم بگم؟» و یا «داشتم چی‌کار می‌کردم؟» احتمالا سوالات آشنایی برایتان هستند. نداشتن تمرکز حواس مساله‌ای است که خیلی‌ها با آن دست به گریبانند. ناتوانی ما در تمرکز به دلیل خستگی، بی‌انگیزگی یا هر چیز دیگری که باشد، بهره‌وری و به دنبال آن شانس موفقیت را کاهش می‌دهد. لازم نیست مانند «جردن بلفورت» در «گرگ وال‌استریت» عمل کنید! راه‌های بهتری هم برای افزایش تمرکز حواس وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم تعدادی از توصیه‌های کارشن
۱. بازی‌کردن تمرکز کودکان را افزایش می‌دهدازآنجایی‌که کودکان در هنگام بازی‌، مطالب زیادی را یاد می‌گیرند، بهتر است کاری کنیم فعالیت‌هایشان بیشتر شبیه بازی‌کردن باشد. تلفن هوشمند، تبلت و رایانه را از آنها دور نگاه دارید و اجازه دهید کودکان، با اسباب‌بازی‌های معمولی بازی کنند و همچنین بازی‌هایی که تمرکز آنها را بیشتر می‌کند را انجام دهند و تمرکزکردن را تمرین کنند.تحقیقات نشان داده‌ است تلفن‌های هوشمند می‌توانند مدت‌زمان تمرکز ک
عادت‌های غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهاییه که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهایت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ
تمرکز چیست ؟
تمرکز کردن یعنی اینکه فرد بتواند توجه و اراده‌‌اش را همسو کند و کنترلِ توجه خود را در اختیار داشته باشد. تمرکز یعنی تواناییِ متمرکز کردن ذهن بر روی یک موضوع، شیء یا فکر و بیرون راندن تمام افکار، ایده‌ها، احساسات و هیجان‌های نامربوط از ذهن. تمرکز یعنی به‌جایِ از این شاخه به آن شاخه پریدن و از دست دادن توجه، زمان و انرژی، در هر زمان تنها یک کار انجام بدهیم.
ادامه مطلب
 ١. برای مطالعه به خودت پاداش بده! 
تو هم می‌توانی از این روش استفاده کنی و به خودت پاداش بدهی. این جایزه می‌تواند یک خوراکی یا تماس با یک دوست صمیمی یا دیدن قسمتی از فیلم و کارتون مورد علاقه‌ات باشد.
اگر مطالعه با علاقه صورت بگیرد، بسیار سازنده و اثرگذار خواهد بود.می‌توانی امتحان کنی!
٢. برای کارهایت برنامه‌ی مشخص داشته باش
در صورتی که برای هر یک از کارهایت وقت مشخصی درنظر بگیری، موفق‌تر خواهی بود؛ زیرا بدن انسان به این برنامه‌ها عادت م
کتاب
«تمرکز»، نوشته دانیل گلمن (-۱۹۴۶)، تحلیلگر اقتصادی آمریکایی است.
نویسنده کتاب پرفروش «هوش عاطفی» در این کتاب به راز مهم عملکرد عالی، یعنی
توجه و تمرکز می‌پردازد. توجه و تمرکز در واقع مثل یک عضله است. هرچقدر
بیشتر از آن استفاده کنید قو‌ی‌تر می‌شود. ولی اگر آن را کم به‌کار بگیرید
ضعیف‌تر خواهد شد.
در این کتاب دکتر گلمن، در عصری که عوامل مختلف
باعث حواس‌پرتی و گیجی ما می‌شوند و همواره در معرض بمباران اطلاعات هستیم،
به تجزیه و تحلیل
✍️ تمرکز بر مشکلات باعث می‌شود مردم علی رغم اینکه صدها متر از چاه دور هستند باز هم با سر به داخل آن سقوط کنند. با تمرکز بر مشکلات شاید وضعیت غم‌انگیزی ایجاد کنید و صد البته توجه بیش از حد به مشکلات یکی از دلایل اصلی شکست یا عدم موفقیت بیشتر مردم در زندگی است.
قانون جذب می‌گوید: مشابه، مشابه را جذب می‌کند؛ بنابراین اگر به تمرکز بر مشکلات ادامه دهید مشکلات بیشتری جذب می‌کنید. شکایت کردن هم به نوعی تمرکز بر مشکل محسوب می‌شود. در عوض، باید به
حتما بارها برای شما نیز پیش آمده است که افراد نتوانسته اند
ذهنتان را بخوانند و به همین خاطر از شما خواسته اند حرفتان را تکرار کنید.
افرادی که چنین درخواستی را دارند در این مورد آگاهی ندارند که می‌توانند
ذهن شما را بخوانند. آنها اینکار را به یک روش ثابت و همانند گذشته انجام
می‌دهند. واقعیت این است که بیشتر افراد می‌توانند خواندن ذهن افراد را با آموزش‌های مخصوص، زمان، تمرکز و مجموعه‌ای از مهارت‌های خاص یاد بگیرند.
خواندن ذهن کاری نیست ک
سلام.
هر قدر میخوام یک داستان رو بخونم انگار نمیشه که نمیشه. تقریبا یک ساعت روی یک صفحه گیر کردم و هنوز هم نتونستم بخونمش. یک لحظه به خودم اومدم و متوجه شدم تمرکز کافی برای خوندن این داستان رو ندارم.
نتایج بررسی هام درباره عدم تمرکز و روش های درمان اون رو در این مطلب نوشتم.
ادامه مطلب
کتابخوانی راهیست برای کسب دانش و رسیدن به بلوغ فکری، هر هدفی که از خواندن کتاب داشته باشید بی شک باز هم سود خواهید برد چه کتاب های آموزشی بخوانید یا آنکه کتاب داستان و رمان.
اما پیش از هر کاری باید خود را به خواندن کتاب عادت دهید. از وقتی که گوشی های هوشمند و اینترنت پر سرعت فراگیر شده دیگر عادت به خواندن کتاب خیلی دشوار شده! مواردی که باعث می شوند شما یک فرد کتابخوان نباشید از این قرارند:
ــ احساس میکنیم سرعت خواندن ما بسیار کند است و پیشرفت خ
بعد از انتخاب هدف باید یادبگیریم تا روی هدفمان متمرکز نیز باشیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم.
جمله ای از بیل گیتس را به خاطر می‌آورم که اینگونه بیان کرد:((برای موفقیت باید روی هدف تمرکز کرد)) 
همه ی افرادی که در بلند مدت موفق هستند، یک ویژگی خاص دارند :
آن ها همیشه در حال تلاش و ایجاد تغییر مثبت در جهان هستند و این کار را با ایجاد تمرکز روی اهدافشان انجام می دهند.
ادامه مطلب
نوروفیدبک می تواند در افزایش تمرکز کمک شایانی کند. تمرکز یعنی تراکم، فشردگی مجموعه و چکیده و در اصطلاح، یعنی حفظ و نگه داری توجه و تمرکز حواس روی موضوعی معین بدون تمرکز، حواس یادگیری، مثمرثمر نخواهند بود.
همه افراد، توانایی تمرکز دارند؛ چون تمرکز، امری نسبی است و کسی نمی تواند ادعا کند که کاملاً حواس پرت است و یا همیشه تمرکز حواس دارد. دانش آموزان، ورزشکاران و افرادی زیادی هستند که در حرفه و رشته خود به افزایش تمرکز نیاز دارند. برخی دانش آم
کتاب ویژگی عجیبی دارد
یعنی اخلاق خاصی دراد

شاید برای همین همه آدم های دنیا ناله می کنند که تمرکز سخت است
درس خواندن سخت است
هر گاه کتاب را بر می دارم فکرم هزار جا می رود

زیرا کتاب اخلاقش این گونه است:
یا مرا انتخاب کن، یا دیگران را. حالت سومی وچود ندارد.
اینجا دوست داریم راه هایی را به شما معرفی کنیم که به صورت رایگان بتوانید بیت کوین کسب نمائید:
1. PaidBooks.com
یک وب سایت منحصر به فرد Bitcoin Faucet است که به شما برای خواندن کتاب ها Bitcoin پرداخت می کند! ادر واقع شما برای خواندن کتاب پاداش می گیرید. یک مجموعه بزرگ از کتاب برای خواندن وجود دارد و شما هر 20 دقیقه یک رمز عبور را دریافت می کنید. هنگامی که Bitcoin را می گیرید، آن را به کیف پول Bitcoin ارسال می کنید. اگر مطالعه کردن را دوست دارید، این سایت برای شما مناسب است!
امروز تمرین خواندن سوگندنامه ی پزشکی داشتیم...
استادی که مسئول خواندن سوگندنامه است،روال کار را توضیح میداد.گفت قبل از شروع خواندن من رو میکنم به شما و "دانشجوهای عزیز" خطابتون میکنم و در نهایت بعد از سوگند خوردن رو میکنم به شما و اینبار "همکاران محترم" خطابتون میکنم...وقتی این جمله را شنیدم دلم لرزید و سیخ شدن موهای تنم را حس کردم...

امروز تمرین خواندن سوگندنامه ی پزشکی داشتیم...
استادی که مسئول خواندن سوگندنامه است،روال کار را توضیح میداد.گفت قبل از شروع خواندن من رو میکنم به شما و "دانشجویان عزیز" خطابتون میکنم و در نهایت بعد از سوگند خوردن رو میکنم به شما و اینبار "همکاران محترم" خطابتون میکنم...وقتی این جمله را شنیدم دلم لرزید و سیخ شدن موهای تنم را حس کردم...

برای دانشجویان و دانش آموزان هیچ راه فراری از درس و امتحان وجود ندارد و همواره در طی دوران تحصیل خود به دنبال روشی برای درس خواندن هستند.
امروز چند مورد از "بهترین روش درس خواندن" را برای شما معرفی می کنیم. می دانیم که هیچ کسی با شنیدن کلمه امتحان خوشحال نمی شود اما تنها راه پشت سرگذاشتن امتحان درس خواندن است. با اعلام خبر امتحان، نزدیک شدن و شروع امتحانات محصلان و دانش آموزان به این موضوع فکر می کنند که چگونه و از کجا شروع به کار کنند. با ما هم
برادرم چهارشاخه گل رُز را از حیاط اداره اش چیده و دم ظهر کسل کننده ی پاییزی برایم آورده...بی رمقم،بی انگیزه،خسته و عصبی از این درس خواندن های بی تمرکز اما هر از چند دقیقه یکبار چشمم به این حجم صورتی روی میزم می اُفته و به خودم نهیب میزنم بخاطر دست های خسته ای که ساعت دوی بعدازظهر سرد و کسل کننده ی این روز پاییزی بی برف بارون این ها را برات چیده زنده باش...و با قدرت بیشتری نفس میفرستم تو ریه هام...
لای پست های یکی از وبلاگ هایی که دنبال می کنم پست ِ غریبی دیدم. نویسنده نوشته بود: " دلم میخواد یک بار دیگر او را ببینم. "
تمام محتوای پست همین بود. 
بعد یک نفر آمده زیرش کامنت گذاشته " چرا انقدر مبهم و غیرمستقیم اونم توی یک فضای عمومی مثل وبلاگ ؟.. یه ایمیل بهش بزنید و باهاش قرار بذارید. "

...

داشتم فکر میکردم یحتمل احساس ِ غربت ِ نویسنده در هنگام ِ خواندن ِ این کامنت چندین برابر بیشتر از زمان ِ نوشتن ِ آن یک جمله باشد ...  
" یه ایمیل بهش بزنید و ب
دستورالعمل های زیر می تواند جهت بهبود خواندن زبان و درک مطلب به شما کمک کند:

1.  مانند هر مهارت دریافتی* دیگر، برای پیشرفت در خواندن هیچ راهی جز خواندن بیشتر وجود ندارد. به عبارت دیگر، باید اشتهای خود را برای خواندن افزایش دهید، و آن را به یکی از عادات روزانه خود بدل کنید. برخی محققان بر این باورند که باید "خواننده ای حریص" باشید.
ادامه مطلب
                          به نام خدای مهربان
دانش آموز عزیز سلام
امیدوارم حالت عالی باشه
امروز میخوایم با هم سراغ یکی از اساسی ترین مشکلات دانش آموزا هنگام مطالعه بریم
«عدم تمرکز حواس»
اولین نکته اینکه باید بدونیم که تمرکز داشتن هنگام مطالعه یه امر اکتسابیه و نیاز به تمرین داره.پس با انجام یک سری روش های ساده میتونیم به نتیجه دلخواه برسیم و کیفیت مطالعه رو بالاتر ببریم
1 طرح سوال
طرح سوال پیش از مطالعه باعث میشه که ذهن، فعال تر،با دقت
                          به نام خدای مهربان
دانش آموز عزیز سلام
امیدوارم حالت عالی باشه
امروز میخوایم با هم سراغ یکی از اساسی ترین مشکلات دانش آموزا هنگام مطالعه بریم
«عدم تمرکز حواس»
اولین نکته اینکه باید بدونیم که تمرکز داشتن هنگام مطالعه یه امر اکتسابیه و نیاز به تمرین داره.پس با انجام یک سری روش های ساده میتونیم به نتیجه دلخواه برسیم و کیفیت مطالعه رو بالاتر ببریم
1 طرح سوال
طرح سوال پیش از مطالعه باعث میشه که ذهن، فعال تر،با دقت
کودکان در ماه های اولیه زندگی، با پاره کردن و ورق زدن کتاب ها در واقع نوعی ارتباط با کتاب و دنیای مطالعه برقرار می کنند. واکنش های مثبت یا منفی والدین به این امر می تواند زمینه ای برای ایجاد علاقه یا بی میلی کودک به کتاب در سالهای بعدی زندگی او و حتی در بزرگسالی شود.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران کودکان در ماه های اولیه زندگی، با پاره کردن و ورق زدن کتاب ها در واقع نوعی ارتباط با کتاب و دنیای مطالعه برقرار می کنند. واکنش های مثبت و یا منفی والدین
کودکان در ماه های اولیه زندگی، با پاره کردن و ورق زدن کتاب ها در واقع نوعی ارتباط با کتاب و دنیای مطالعه برقرار می کنند. واکنش های مثبت یا منفی والدین به این امر می تواند زمینه ای برای ایجاد علاقه یا بی میلی کودک به کتاب در سالهای بعدی زندگی او و حتی در بزرگسالی شود.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران کودکان در ماه های اولیه زندگی، با پاره کردن و ورق زدن کتاب ها در واقع نوعی ارتباط با کتاب و دنیای مطالعه برقرار می کنند. واکنش های مثبت و یا منفی والدین
دعای قوی و عظیم هنگام خرید کالا
وقتی قصد خرید کالا و یا مالی را داشته باشید قطعا بسیار تحقیق خواهید کرد و هر چقدر قیمتش بالا تر باشد قطعا ریسک کار نیز بیش از پیش خواهد شد و شما در قبال آن نیز مسئولیت سنگین تری خواهید داشت و برای پیشبرد اهداف خود قطعا بهترین راه ها را انتخاب می کنید.
اما شما را با دعای قوی و عظیم هنگام خرید کالا آشنا می کنیم که در هنگام خرید و یا حتی فروش یک کالا خوانده می شود و خیر و برکت در این معامله را بیش تر از گذشته می کند و خ
ما عاقبت پیر خواهیم شد
گاهی به پای هم، گاهی به پای دیگران
این حسی بود که در حین خواندن مادام بوواری داشتم.

+من مدتی بود حال خوشی نداشتم. درسهای دانشگاه را به زحمت زیاد پیش میبردم و اصلا کتاب نمیخواندم. از خدا میخواهم که دیگر هیچوقت به این حال و روز دچار نشوم. من بدون خواندن، بدون نوشتن و خیالبافی کردن هیچ خواهم شد.
کتاب خواندن مثل این میماند که نویسنده بشکن بزند و ما برقصیم. اینچنین سمفونی شورانگیز!
معمولا از قدرت تمرکز صحبت میشود
تمرکز کردن بر روی هدف علاوه بر این که حال روحی ما را خیلی خوب میکند
به ما اعتماد به نفس هم میدهد
عملکرد موثر ما در تلاش و کار را افزایش میدهد
باعث میشود بتوانیم از حواس پرتی ها به راحتی چشم پوشی کنیم
پس از فهمیدن این که در حال حاضر روی چه چیزی متمرکز هستیم

لینک مقابل : در حال حاضر روی چه چیزی متمرکز هستیم
به این مرحله میرسیم که آیا اهداف ما و تمرکز ما در یک جهت هستند یا خیر؟

برای تمرکز کردن روی هدف باید چند مور
مشاوره تحصیلی
پرسیده‌اند: دانشجو هستم. مدتی است که به‌سبب تغییر شرایط زندگی‌ام، رغبت و پیگیری لازم را برای درس‌خواندن ندارم. با اینکه سابقاً خیلی‌خوب درس می‌خواندم. کم کم دارم نگران می‌شوم. از طرفی، نمی‌دانم چگونه این شرایط را جمع کنم. لطفا راهنمایی‌ام کنید. پاسخ ما: زمان معینی را برای درس‌خواندن قرار دهید. در آن زمان هیچ کار دیگری نکنید. حتی اگر حال درس‌خواندن نداشتید، به هیچ کار دیگری نپردازید، هیچ کار.این کار سبب می‌شود آن زمان، ب
خبر گروه فرهنگی هنری _ قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان با کد خبر ۶۰۱۰۶۲۶ مورخ ۹۵/۱۲/۲۰ :
۱_ داشتن اعتقادات صحیح 
۲_ محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام 
۳_ صله رحم بخصوص برای والدین 
۴_ تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها
۵_ انگشتر به دست کردن 
۶_  خواندن دعای عدیله 
۷_ خواندن هفت بار " بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم در تعقیبات نماز صبح 
۸_ خواندن قرآن بعد از هر نماز 
التماس دعا 
هنگام آموزش تایپوگرافی لوگو ، kerning اصطلاحی است که برای توصیف فضای بین دو شخصیت جداگانه در یک قلم به کار می رود. در طراحی آرم گرفتن حق هسته بسیار مهم است زیرا تفاوت بین حرفه ای بودن و داشتن یک آرم را که "کاملاً درست نیست" تفاوت می کند.
هسته که بطور خودکار توسط یک برنامه طراحی اعمال می شود ، معمولاً هنگام استفاده از یک متن از آن رضایت بخش است ، اما در صورت استفاده از یک آرم ، از آنجا که تعداد کمی از کاراکترها در انزوا مورد استفاده قرار می گیرند ، بر
مروز در این مقاله آموزشی می خواهیم به شما آموزش بدیم که در محل های شلوغ چطور مطالعه کنیم و مطالب را متوجه شویم.  یکی از طلایی ترین و در عین حال شلوغ ترین زمان ها برای کنکوری ها مطالعه در عید نوروز است خیلی از دوستان می خواهند در عید نوروز مطالعه داشته باشند ولی با توجه به شلوغی نوروز و عدم تمرکز در آن نمی توانند.

مطالعه ادامه مطالعه در محل های شلوغ
چه فراز و نشیبی دارد نگاه‌ها...آن هنگام که به شب نگاه می کنی و جز سیاهی نمی‌بینی...آن هنگام که به آسمان نگاه می کنی و جز قفس نمی‌بینی...آن هنگام که به زندگی نگاه می کنی و جز حسرت نمی‌بینی...آن هنگام که به شعر نگاه می کنی و جز غم نمی‌بینی....آن هنگام که به تاریخ نگاه می کنی و جز خون نمی‌بینی...آن هنگام که به خدا نگاه می کنی و جز شرم نمی‌بینی......چه فراز و نشیبی دارد نگاه‌هاآن هنگام که به قلب‌اش نگاه می کنی و جز نفرت نمی‌بینی...آن هنگام که به چشم‌
چگونه از درس خواندن خسته نشویم
برای پاسخ به این سوال که چگونه از درس خواندن خسته نشویم باید از دو
جنبه به مسئله نگاه کنیم. اولی شیوه صحیح درس خواندن و دومی مسئله تغذیه در
زمان مطالعه.
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم ؟
مطالعه و درس خواندن کار انرژی بری است و نباید انتظار داشته باشیم که
پس از چند ساعت مطالعه مانند قبل سر حال باشیم. اما می‌توان با رعایت نکاتی
کوچک انرژی بیشتری ذخیره کرد:
ادامه مطلب
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ مطالعه قدرتمند
.
.
☑️مهم ترین رکن  و اولین مرحله در داشتن یک مطالعه ی قدرتمند دانستن هدف و برنامه ریزی می باشد.
قبل از شروع مطالعه باید هدف خود را کاملا مشخص کنید و برای رسیدن به آن هدف یک برنامه ی جامع داشته باشید.
خواندن بدون برنامه تمرکز شما را به قدری کاهش می دهد که شاید بیش از ۵۰ درصد متن را فراموش کنید و یا اصلا یاد نگیرید.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.m
خودم تو تلگرام ده تایی رمان آنلاین خوب(!)دنبال میکنم از نویسنده های خوب و معروف!
ولی مزخرف ترین نوع خواندن کتاب هست!
چرا؟
چون هیچی از قلم نویسنده از ابتدا تا انتها نمیفهمی! خوب شده؟ بدشده؟
ژانر کجا معمایی تره کجاش عاشقانه تره!
شخصیت ها همون شخصیتها هستن؟در سیر داستان چی میشه که عوض میشن؟
صرفا و صرفا عطش سیری ناپذیر فضولیت یکم آروم میگیره!
بعد از خواندن هر پست  با همین جمله رو به رو میشی خب بعدش چی میشه؟
و لذت خواندن هیچ میشه!
نکات آموزنده
✅یک ذهن خیلی شلوغ نمی تواند عملکرد خیلی بالایی داشته باشد.
احتمالا شما هم افرادی برخورد داشتید که فوق العاده افراد خلاق و باهوشی هستند, اما در زندگی شان هنوز دستاورد چشمگیری ندارند و یا اینکه با گذشت سالها هنوز موفق نشده اند کار مورد علاقه خود را پیدا کنند.
✅زمانی که با چنین افرادی صحبت می کنید, می گویند که ایده خیلی خوبی به ذهنشان رسیده و درمورد آن توضیح می دهند, پس از چند روز که مجددا آن را می بینید, درباره ایده جالب دیگری که ک
کودکان خواندن با سرعت های بسیار مختلف را یاد می گیرند. برخی در کودکستان به طور مستقل توانایی خواندن را دارند برخی دیگر نیازمند گذراندن یک سال تمام یا آموزش بیشتری برای مهارت های کلمه سازی و آوایی هستند. اگر کودک شما از مشاهده کردن خواندن خود ناراحت است بهترین روش برای گفتن زمانی است که متوجه می شوید کودک شما مشکل دارد. به خاطر داشته باشید که خوانندگان مبتدی نمی توانند کتاب ها را بدون اشتباه بخوانند یا قادر به صداکشی هر کلمه نیستند. کودک شما
آموزش تصویری و کامل نماز خواندن
 برای نماز خواندن ابتدا باید وضو بگیرید :
آموزش وضو گرفتن :
پیش از هر چیز نیت می کنیم، یعنی با قصد انجام وضو و برای اطاعت از دستور خداوند عالم، وضو را آغاز می کنیم.
بهتر است، پیش از وضو، دستها را تا مچ بشوییم، ولی این شستن، جزو اعمال وضو نمی باشباشد
ادامه مطلب
خرید کتاب و کتابخوانی مسئله
بسیار ارزشمندی است وافرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند نمیتوانند
ساده از کنار آن بگذرند در واقع یکی از ارزش های بزرگ در بین مردم در کل
جهان میزان مطالعه  و کتاب خوانی است.
توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.
 دسترسی به اطلاعات به صورت آنلاین یا در کتاب‌ها و مجلات
باعث می‌شود افراد اطلاعاتی در مورد جهان پیرامون
خواندن داستان های کودکانه برای کودک هنگام خواب در شب، قدرت تخیل او را افزایش می دهد

خواه شما تصمیم دارید که صاحب فرزندی شوید یا خواه که اکنون پدر یا مادر هستید، شاید شنیده باشید که خواندن داستان کودکانه برای فرزند خردسال تان هنگام خواب در شب، بسیار مفید می باشد.علی رغم این واقعیت که اکثر والدین تمایلی به این کار ندارند، آن هم به دلیل این که یک روز کاری طولانی، آن چند دقیقه کتاب خوانی را برای آنها خسته کننده و آزاردهنده می سازد، اما آن، تاث
خواندن داستان های کودکانه برای کودک هنگام خواب در شب، قدرت تخیل او را افزایش می دهد

خواه شما تصمیم دارید که صاحب فرزندی شوید یا خواه که اکنون پدر یا مادر هستید، شاید شنیده باشید که خواندن داستان کودکانه برای فرزند خردسال تان هنگام خواب در شب، بسیار مفید می باشد.علی رغم این واقعیت که اکثر والدین تمایلی به این کار ندارند، آن هم به دلیل این که یک روز کاری طولانی، آن چند دقیقه کتاب خوانی را برای آنها خسته کننده و آزاردهنده می سازد، اما آن، تاث

دوره های ویژه نوروزی
حضوری/ آنلاین

کد ۱: دوره تک مهارته اسپیکینگ آیلتس نیمه خصوصی 
(تمرکز بر روی جدیدترین سوالات آزمون و نحوه نمره دهی) 
کد۲: دوره تک مهارته رایتینگ آیلتس نیمه خصوصی 
(تمرکز بر روی تسک ۱ و ۲ بر اساس جدول نمره دهی و اشتباهات رایج فراگیران ایرانی)
کد ۳: کلاسهای EPT
(تمرکز بر روی مهارت تست زنی و سوالات اخیر آزمون)

تمامی دوره های فوق در طول ۱۰ جلسه از ۲ فروردین تا ۱۲ فروردین تشکیل خواهد شد‌
ثبت نام تا ۲۵ اسفند 
ظرفیت محدود 09128350891
باربری هنگام با چندین سال فعالیت درزمینهٔ باربری برای ارائه خدمت به شما آماده است، باربری هنگام در تمامی مناطق تهران دارای فعالیت است شما می‌توانید با تماس با باربری هنگام هماهنگی‌های لازم را برای حمل اسباب و … را انجام دهید. خدمات باربری هنگام باربری هنگام خدمات کاملی را به شما ارائه می‌دهد باکیفیت بسیار […] باربری هنگام
منبع : سپند بار
رسما تمام شدم. نیاز شدیدی به تعطیلیِ چند روزه ی دنیا دارم. امتحانات ترم انرژیِ بدی از من گرفت. نیاز دارم چند روزی را مطلقا استراحت کنم تا مغزم دوباره خودش را بازیابی کند و توانایی درس خواندن را پیدا کنم.حالا که انگیزه هست، انرژی نیست! درس های فردا را یکی درمیان که نه، فقط یکی را خواندم و تلاشم مبنی بر خواندن و فهمیدن بقیه نتیجه نداد.. با خواندن خط اول حالم بهم خورد و کتاب را بستم و عطایش را به لقایش بخشیدم!
آموزش تصویری و کامل نماز خواندن
 برای نماز خواندن ابتدا باید وضو بگیرید :
آموزش وضو گرفتن :
پیش از هر چیز نیت می کنیم، یعنی با قصد انجام وضو و برای اطاعت از دستور خداوند عالم، وضو را آغاز می کنیم.
بهتر است، پیش از وضو، دستها را تا مچ بشوییم، ولی این شستن، جزو اعمال وضو نمی باشباشد
ادامه مطلب
با آغاز سال تحصیلی جدید، بار دیگر حجم زیاد مطالب درسی به بسیاری از دانش‌آموزان استرس وارد کرده است. اغلب دانش‌آموزان از این موضوع شاکی هستند که با اینکه ساعت‌های طولانی درس می‌خوانند، باز هم ایام امتحانات که می‌رسد، مقدار زیادی درسِ نخوانده دارند. عده‌ای هم از مشکلات تمرکز گِله می‌کنند و نمی‌توانند مسائل حاشیه‌ای را موقع درس خواندن از ذهن‌شان خارج کنند. ریشه‌ی این قبیل مشکلات به عادت‌های غیرهوشمندانه‌ی دانش‌آموزان در درس خواندن
من خیلی واقع بینم و اصلا آدم خوش بینی نیستم. اما می‌خوام برای یه مدت روی نکته ها و ویژگی‌های خوب هرچیزی تمرکز کنم چون تمرکز روی بدی‌ها کمکی بهم نکرده.(درباره زندگی شخصی‌ام حرف می‌زنم) از وضعیتی که الان دارم راضی نیستم؛ اما دارم به ورژن بهتری از خودم تبدیل می‌شم و این روند برام قشنگه.
..::هوالرفیق::..
سلام، اینبار یه سوال از شما دارم؛ تا حالا شده از خواندن یا نوشتن بترسید؟ بی‌حوصله بشید چطور؟
داستان من از اونجا شروع میشه که دقیقا از یک سال و نیم پیش، زمانی که تصمیم گرفتم برای یک مدت کانال KAARK رو متوقف کنم، دیگر نه حوصله ی نوشتن را داشتم نه حوصله خواندن. حتی گاهی وقتی می خواهم بنویسم نگران می‌شود، دلیل آنکه این وبلاگ هیچ نظم و ساختاری ندارد و مطالب را به سادگی هر چه تمام تر می نویسم همین است...
ادامه مطلب
یکی از روش‌های مفید برای خواندن کتاب‌­ها یا درس­‌های مشکل، این است که:کتاب را قبل از تسلط بر آن، به‌طور سطحی خواند و ابتدا در پی چیزهایی بود که می‌توان آنها را فهمید (نباید خود را در مطالب دشوار گرفتار کرد)؛ چون هر کتاب حاوی مطالبی است که بی‌درنگ می‌توان آنها را درک کرد و مطلب مورد نظر را تا حدودی فهمید و برای مطالعه عمیق آن آماده شد.البته سطحی خواندن اصولی دارد که باید به این اصول توجه داشت.
این اصول را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد: 
۱-
چگونه کودکمان را کتاب خوان کنیم؟مجموعه: روانشناسی کودکان
کتاب خواندن کودک, کتابهای کودکان
با خواندن کتاب برای کودکان مهارت های کلامی کودک را تقویت کنید نه داشتن یک کلکسیون از رمان‌های نامدار در کتابخانه و نه هر هفته به شهرکتاب رفتن، هیچ یک نمی‌تواند از کودک‌تان یک کتابخوان حرفه‌ای بسازد. اگر خودتان با خواندن بیگانه باشید و اگر از تکنیک‌های ساده‌ای که می‌تواند کودک شما را کتابخوان کند، بی‌خبر باشید، رسیدن به چنین آرزویی یا ممکن نمی
چند کاری که من خودم انجام میدم و حالم حداقل یه پله بهتر میشه را برای شما می‌نویسم:
خواندن چند صفحه از یه کتاب
خواندن شعر
خواندن یه داستانک که حال خوب کن باشه
پیاده روی و قدم زدن
نگاه کردن حیوانات و بازی آنها
خلوت کردن و صحبت با خود
نوشتن در مورد حالمون که چرا بد شده و چطور می‌تونم اون را بهتر کنم
صحبت با یه دوست قدیمی
پرداختن به کاری که دوست داری (من خودم کار با کامپیوتر و نقاشی)
شما چکار می‌کنید که حالتون بهتر بشه؟ برام بنویسید
چند نکته در رابطه با خواندن اشعار حافظ و فال حافظ :
در هنگام خواندن اشعار حافظ بهتر است به معنا و مفهوم کلمات و ریتم شعری که می خوانیم دقت ویژه ای داشته باشیم و در این حال باید بدانیم که مقصد مطلب به چه چیزی می باشد و نکات و لازمه های آن را بیابیم.
فال حافظ و فال های روزانه :
با این که رایج ترین روش های فال استفاده از دیوان حافظ است اما باید این را دانست که فال حافظ وحی منزل نیست و نباید همه ی کار ها را به فال و استخاره گذاشت
در ایام شب یلدا و سال تح
بهترین روش  درس خواندن در زمان امتحانات
روش درس خواندن در زمان امتحانات در بین دانش آموزان متفاوت می باشد.
ولی اکثر آنها در پی روشی هستند که بتوانند درست مطالعه کنند و در امتحانات موفق شوند.
روش صحیح مطالعه چهار مزیت اساسی زیر را برای دانش آموزان دارد:
-کاهش زمان مطالعه
-افزایش میزان یادگیری
ادامه مطلب
یکی از مسائلی که در موفقیت تحصیلی تاثیر مهمی دارد، خواندن به موقع درس‌هاست. در این رابطه اصل بر این است که درس هر روز در همان روز خوانده شود. این روش باید در آغاز سال تحصیلی به‌ کار گرفته شود.
بهتر است که خواندن درس‌ها بر اساس اولویت باشد و درس‌هایی که یادگیری آن مشکل‌تر است در صدر برنامه‌ی درسی قرار گیرد، زیرا ممکن است فرصت مطالعه‌ی همه‌ی درس‌هایی که در یک روز تدریس شده پیدا نشود.
هم‌چنین به جهت آمادگی برای امتحانات شفاهی و کتبی، در هر
شاید شما هم از اون دست افرادی باشید که میگن درس خوندن از سخت ترین کارهای رو زمینه. این موضوع میتونه دلایل بسیاری داشته باشه و یکی از مهم ترین اونها نداشتن انگیزه هست. در ادامه این نوشتار به بررسی راه های ایجاد انگیزه برای درس خواندن میپردازیم و از دید روانشناسی اونها رو مورد مطالعه قرار میدهیم.
راه های ایجاد انگیزه برای درس خواندن
۱٫ باید کشف کنید و بفهمید که چرا مطالعه را به تعویق می اندازید
اکنون می خواهیم به برخی از موارد مربوط به ایجاد
در محوطه دانشگاه یک حوض وجود دارد که محیط نسبتا زیبایی را به وجود آورده است و در هر دقیقه، 10 سلفی با فواره آن ثبت می‌شود و در ساعات میانی روز بسیار شلوغ می‌شود. من امروز تصمیم گرفتم به آن جا بروم و کمی کتاب بخوانم ، اما با وجود هدفون، سر و صدای محیط آنقدر زیاد بود که 5 دقیقه هم نتوانستم تحمل کنم. حالا رفته ام یک جای دیگر دانشگاه و دارم می‌نویسم، بلکه ذهنم کمی آرام شود و بعد از کلاس‌ها برای درس خواندن تمرکز داشته باشم. این‌جا هم پر سر و صدا است
روزهایی هست که نمی‌دانم با تلخی درونم چه کنم. از گلستان آموخته‌ام که آن‌چه درون وجودم ریشه دوانده نفرت نیست فقط تلخی است. تلخی است به علاوه‌‌ی مقادیری سیاهی و میل به عزلت و عدم توانایی معاشرت با آدم‌ها و عدم توانایی شنیدن صدای آن‌ها. و اصلا هر صدایی. هر صدایی جز صدای تیک تاک ساعت کنار تختم آزارم می‌دهد. هر حضوری جز حضور تنهای خودم تحلیلم می‌برد. یادم نیست کجا بود که خواندم ما آدم‌ها جز یکدیگر چیزی نداریم. این جمله درست هم اگر باشد من حالا
 فکر تو همیشه به دنبال مهم‌ترین کارى خواهد بود که آن را یافته. اگر تمرکز ندارى، از همین کشف کن که تو کارى مهم‌تر براى خود سراغ دارى، پس یا به آن بپرداز و یا اهمیت کارى را که به آن مشغول هستى، براى خودت تحلیل کن تا فکرت با تو همراه شود که در این لحظه و با این بینش تو مى‌توانى سریع و صحیح حرکت کنى. 
(استاد و درس / علی صفایی حائری)
نداشتن تمرکز در برخی از روزها برای هر کودکی عادی است اما اینکه این عدم تمرکز به امری متداول برای کودک تبدیل شود نیازمند بررسی بیشتر است و باید برای مقابله با آن به فکر باشید.
آیا کودکی پر جنب و جوش، سر به هوا و زیرک دارید؟ آیا روزی چندین بار از او می خواهید که تکالیفش را انجام دهد و او هر بار با شیطنت بیشتر مانع از این کار می شود و انجام تکالیف به ساعات پایانی شب موکول می شود؟ خب این خیلی طبیعی است، دنیای کودکان دنیای شادی و تحرک و هیجان است، وا

سرگرم شدن و یافتن نظم ذهنی منطقی.
کودک به کمک قوه تخیل ، خود را جایگزین یکی از شخصیت های قصه می کند و با دنبال کردن ناکامی ها و پیروزی های او به تلطیف عواطف و احساسات خویش می پردازد و یا شادمانی و لذت را نصیب خود می کند.
رشد نیروی بیان و تکلم ، غنی شدن گنجینه لغات کودک.
افزایش شناخت اجتماعی و آشنا شدن با مسائل زندگی.
یادگیری مفاهیمی چون عدالت،نیکوکاری،راستگویی و …. باتوجه به محتوای قصه.
انس باکتاب وایجادشوق وعلاقه به مطالعه کود
۳نشانه اینکه عاشق شده اید!
۱- متن ها و اس ام اس های او را دوباره و دوباره میخوانید.
۲- وقتی به او فکر میکنید قلبتان تندتر می تپد.
۳- هنگام خواندن این متن همواره فقط یک نفر در ذهن شما بود..:)
+ پ.ن : یک جمله براش زیر این پست کامنت کن 
بلند خواندن باعث افزایش مهارت‌های زبان می‌شود. بلند خواندن به فهم عمیق‌تر دستور
زبان، مفاهیم جمله‌ها کمک می‌کند و پیش زمینه دانستن معانی کلمات و خلاصه
ادبیات شود. باعث ارتقای خلاقیت فکر بچه ها می‌شود. گوش کردن به کتاب‌ها سبب
می‌شود آن‌ها در دنیای تخیل غرق شوند. کودکان می‌توانند همراه با شخصیت‌ها
به مکان‌های دور بروند. با احساسات شخصیت‌ها زندگی کنند، کنجکاو شوند و
مخلوق‌های عالی و دنیاهای باشکوه جدید و خیلی چیزهای دیگر را تجربه
بخش هایی از کتاب که دوست دارم در اینجا بنویسم شان:
"بسیاری از مردم مانند فراعنه  مصر در حال ساختن اهرام مصر هستند و اغلب تا آخر عمر درگیر ساخت آن هستند"
پی نوشت :
خواندن این کتاب دید من نسبت به دنیا را عوض کرد. خواندن این کتاب را توصیه می کنم.
بخش هایی از کتاب که دوست دارم در اینجا بنویسم شان:
"بسیاری از مردم مانند فراعنه  مصر در حال ساختن اهرام مصر هستند و اغلب تا آخر عمر درگیر ساخت آن هستند"
پی نوشت :
خواندن این کتاب دید من نسبت به دنیا را عوض کرد. خواندن این کتاب را توصیه می کنم.
بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان از همان دوران ابتدایی به دنبال روش های درس خواندن صحیح بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی ما در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه را آورده ایم. برای خواندن این روش ها روی ادامه مطلب کلیک کنید ...
ادامه مطلب
درباره این موردهدف ما این است که اطلاعات دقیق محصول را به شما نشان دهیم. تولید کنندگان ، تأمین کنندگان و دیگران آنچه را که شما در اینجا مشاهده می کنید ارائه می دهند ، و ما آن را تأیید نکرده ایم. سلب مسئولیت ما را ببینیدتست حاملگی Clearblue Rapid Detection (آزمایش سریع بارداری Clearblue Rapid Detection) (Prueba de embarazo Rapid Detect Clearblue) تنها آزمایش است که دارای یک نکته تغییر رنگ است که هنگام جذب ادرار صورتی رنگ می شود و به شما اطمینان بیشتری می دهد که این آزمایش کار می کند. این
تام هلند در هنگام ساخت فیلم انتقام جویان: پایان بازی اجازه اینکه کل فیلمنامه را داشته باشد و بخواند نداشت. تام، بازیگری که نقش مردعنکبوتی در دنیای سینمایی مارول را ایفا می کند معروف به اسپویل کردن داستان فیلم هایی است که در آنها نقشی ایفا کرده است.
ادامه مطلب
افکار خود را مدیریت کنید. هیچ کس نمی تواند کاملا فکر کردن را متوقف کند. این کار غیر ممکن است. اگر تلاش کنید که به چیزی فکر نکنید، تنها فکر کردن را متوقف کرده اید نه اینکه تمرکز کرده باشید! به جای آن می توانید مواردی که مانع از آن می شوند تا به یک موضوع خاص تمرکز کنید را از ذهن خود بیرون کنید
ذهن خود را مانند یک بوم خالی یا یک آسمان تاریک تصور کنید. اجازه دهید افکارتان بیایند و بروند ولی هیچ کدام از آن ها را دنبال نکنید. در نهایت مغز شما آرام می شود
 آیا تا به حال پیش آمده است که تمایل به انجام ورزش پیلاتس داشته باشید اما ندانید که این ورزش شامل چه مواردی شده و
آیا اصلا برای شما مناسب است؟
هر چیزی که در مورد ورزش پیلاتس برای دانستن جواب برخی از متداول ترین سوالاتی که ممکن است در ارتباط با پیلاتس
داشته باشید به خواندن مطلب ادامه دهید.
متخصصان تناسب اندام ما در اینجا به شما کمک می کنند تا مفهوم پیلاتس، منشا آن و مزایایی را یاد بگیرید که این تمرین برای
سلامتی دارد.
پیلاتس چیست؟
پیلاتس نوع
اهمیت کتاب و کتاب خوانی بر هیچ کس پوشیده نیست و همانطور که میدانیم یکی از مهم‌ترین روش های افزایش توانمندی‌های کودک، کتاب خواندن برای وی است. شاید پیش خود فکر کنید کودکان با خواندن کتاب فقط مدتی را در کنار مادر یا پدر به آرامش سپری می‌کنند و تنها فایده آن خوب به خواب رفتن کودک است اما این کار نه تنها برای امروز کودک مفید است بلکه روی شخصیت آینده وی نیز تاثیر مستقیم دارد.کودکان نیازمند آموختن مهارت‌های زندگی است و کتاب، منبعی مورد اعتماد د
اهمیت کتاب و کتاب خوانی بر هیچ کس پوشیده نیست و همانطور که میدانیم یکی از مهم‌ترین روش های افزایش توانمندی‌های کودک، کتاب خواندن برای وی است. شاید پیش خود فکر کنید کودکان با خواندن کتاب فقط مدتی را در کنار مادر یا پدر به آرامش سپری می‌کنند و تنها فایده آن خوب به خواب رفتن کودک است اما این کار نه تنها برای امروز کودک مفید است بلکه روی شخصیت آینده وی نیز تاثیر مستقیم دارد.کودکان نیازمند آموختن مهارت‌های زندگی است و کتاب، منبعی مورد اعتماد د
ما آدم ها همیشه دوست داریم دیگران رو تغییر بدیم، نگاه می کنیم ببینیم
هرکسی چه عادت یا رفتار و ویژگی بدی داره تا سریع بهش گوشزد کنیم. اما لطفا
انقدر دنبال انتقاد کردن از دیگران نباشید. تنها کسی که می تونیم تغییر
بدیم خودمونیم. ما فقط می تونیم روی خودمون تاثیر بذاریم و باور کنید اگه
خودتون رو تغییر بدید رفتار دیگران هم با شما تغییر خواهد کرد. به جای
تمرکز روی دیگران روی خودتون تمرکز کنید و سعی کنید هرروز بهتر از دیروز
بشید هرروز بیشتر پیشرفت
     مثلا من همان دختر روستایی باشم که صبح ها بعد از نماز صبح می رود شیر گاو ها را می دوشد و تخم مرغ ها را جمع میکند دِ بدو می رود مدرسه و ظهر ها هنوز از راه نرسیده و ناهار خورده نخورده ظرف ها را زیر منبع آب توی حیاط می شوید و بعد می رود توی گنجه ی خالی زیر رخت خواب ها به درس خواندن و درس خواندن و درس خواندن تا شب و دوباره فردا روز از نو. و تو پسر سرباز یکی از خانه های آن سر آبادی باشی که هر  بار بیایی مرخصی، مادرت در کلاس قرآن با این توضیح که از زمان
انجماد ویندوز 7 معمولاً هنگامی رخ می دهد که سیستم شما با مشکلات / مشکلاتی روبرو شود که مانع از خواندن فایل های مورد نیاز برای پخش آن می شود ، یا سیستم شما نمی تواند ویژگی های مورد نیاز خود را برطرف کند. اگر می خواهید فریز کردن ویندوز 7 را در هنگام راه …The post ویندوز 7 در هنگام راه اندازی یخ می زند appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/2KNRZfs
مشاهده مطلب در کانال
چرا تشخیص بیش فعالی را باید جدی گرفت؟
توجه و تمرکز در کودکان حاصل ارتباط میان قست های خاصی از مغز بخصوص در ناحیه جلوی مغز یا فرونتال است. برای ایجاد توجه کافی در فعالیت های روزانه یک ماده شیمیایی به نام دوپامین که یک پیامرسان عصبی یا نوروترانسمیتر  نامیده می شود، نقش اصلی را بازی می کند. با کاهش دوپامین و یا با کاهش اثر آن بر روی گیرنده های نورن های مغزی بیماری بیش فعالی یا اختلال در توجه و تمرکز یا ADHD خلاصه شده Attention Deficit Hyperactivity Disorder  ظاهر م
هشدار: چرت و پرت محض
این نوشته تنها شامل مقادیری چرت و پرت است. اگر وقت خود را برای تدوین نظریه‌های جدید یا شکافتن هسته اتم نیاز دارید از خواندن آن به شدت بپرهیزید. حتی اگر وقت خود را برای مگس بازی یا زل زدم به سقف نیاز دارید هم باز هم به شدت از خواندن آن بپرهیزید. با عرض تشکر فراوان و خالصانه.
ادامه مطلب
نوشتن، خواندن. خواندن، نوشتن. نخواندن، نتوانستن به نوشتن. پراکنده خواندن، پرت خواندن، گاهی درست و بجا خواندن، پس از آن بهتر از بد نوشتن. باز نوشتن، باز بد نوشتن، حاصل اش ننوشتن. پشیمان شدن، ورق زدن، به کلمات حسد بردن، دوباره بدتر و بدتر نوشتن، خواندن از ترس بد نوشتن، حاصل اش بد خواندن. نفهمیدن، نفهمیدن را نوشتن، رد پای نفهمیده ها در خواندن.
این چند خط بالا، شاید نقشه یا الگویی از کار همیشگی یک نویسنده است. همه شان، هذیان های تب نوشتن هستند. چو
چگونه بهره وری ذهن خود را افزایش دهیماگر تا به‌ حال در جلسات کاری به اطراف‌تان نگاهی انداخته باشید، احتمالا همکاران‌تان را دیده‌اید که هنگام صحبت یا سخنرانی کردن دیگران، به صفحه‌ی تلفن همراه‌شان نگاه می‌کنند یا پیامک و ایمیل می‌فرستند.
بسیاری از ما به خود افتخار می‌کنیم که می‌توانیم چند کار را به‌طور هم‌زمان انجام بدهیم. ما با انجام دادن هم‌زمان چند کار، می‌توانیم در زمان معین کارهای بیشتری انجام بدهیم؛ ولی این کار موجب می‌شود
نوشتن، خواندن. خواندن، نوشتن. نخواندن، نتوانستن به نوشتن. پراکنده خواندن، پرت خواندن، گاهی درست و بجا خواندن، پس از آن بهتر از بد نوشتن. باز نوشتن، باز بد نوشتن، حاصل اش ننوشتن. پشیمان شدن، ورق زدن، به کلمات حسد بردن، دوباره بدتر و بدتر نوشتن، خواندن از ترس بد نوشتن، حاصل اش بد خواندن. نفهمیدن، نفهمیدن را نوشتن، رد پای نفهمیده ها در خواندن.
این چند خط بالا، شاید نقشه یا الگویی از کار همیشگی یک نویسنده است. همه شان، هذیان های تب نوشتن هستند. چو
فضیلت خواندن دعای مجیر
حجت الاسلام و المسلمین صادقی واعظ با اشاره به اینکه دعای مجیر مهم‌ترین ابزاری است که خداوند تمام سختی‌ها، غم و اندوه و مشکلات را رفع میکند و ماندگارترین، ثابت‌ترین و سالمترین شرایط را برای کسی که آن را بخواند مهیا می‌کند، تصریح کرد: خداوند به حضرت موسی(ع) می‌فرماید: بندگانم هر گاه از همه جا ناامید شوند و فقط به خدا امید داشته باشند آنگاه تمام سختی هایشان توسط خداوند رفع می‌شود.
وی افزود: گفتن جمله ؛ أَجِرْنَا مِنَ
هنگام به دنیا آمدن در گوشمان اذان می خوانند ولی نمازی نمی خوانند!
هنگام مرگ برایمان فقط نماز میخوانند، بدون اذان ...اذان هنگام تولد برای نمازی است که هنگام مرگ می خوانند... 
چقدر کوتاهست این زندگی...به فاصله یک اذان تا نماز .
به خیلی چیزا باید فکر کرد و عمیق شد...
16 راه اثبات شده برای از بین بردن معده درد ، دل درد و اسپاسم
تقریبا هر کسی دل درد رو حداقل یکبار تجربه کرده و برای بعضی از ادمها دل درد چیزی است که زیاد اتفاق می افتد.اگر شما دل درد دارید احتمالا دلتون میخواد که هر چه سریعتر از شرش خلاص بشید. حتی دل دردهای کوچک هم ازار دهنده هستند و میتوانند تمرکز کردن شما را دچار مشکل کنند ، اینکه از شر دل درد خلاص بشید کار سختی نیست. با چند تا راهکار در خانه میتوان این کار را انجام داد به خواندن این بخش از سلامت
16 راه اثبات شده برای از بین بردن معده درد ، دل درد و اسپاسم
تقریبا هر کسی دل درد رو حداقل یکبار تجربه کرده و برای بعضی از ادمها دل درد چیزی است که زیاد اتفاق می افتد.اگر شما دل درد دارید احتمالا دلتون میخواد که هر چه سریعتر از شرش خلاص بشید. حتی دل دردهای کوچک هم ازار دهنده هستند و میتوانند تمرکز کردن شما را دچار مشکل کنند ، اینکه از شر دل درد خلاص بشید کار سختی نیست. با چند تا راهکار در خانه میتوان این کار را انجام داد به خواندن این بخش از سلامت
کتاب خاطرات سفیر و رهش را خواندم.
خاطرات سفیر خیلی دلبر و شیرین بود، با اینکه غالب کتاب مباحثه و مناظره و بحث های اعتقادی بود اما نیلوفر شادمهری توانسته است این فضا را خیلی خوب با خاطرات دانشجویی در فرانسه گره بزند و یک کتاب خوب و با ارزش را به یادگار بگذارد.
و اما کتاب رهش...
کتابی که با اینکه نام رمان داشت اما خیلی هم رمان نبود و بیشتر کتاب پر بود از جر و بحث و دعوا و کنش و واکنش... .
و اینکه کتاب فضای تلخی دارد.
حتما امیرخانی در این کتاب کار ویژه
ذهنم شلوغه... می خوام بیشتر بخونم و بیشتر بنویسم! اگه بذارند !
امشب داستان سونیا از یودیت هرمان رو خوندم...
قراره یکی از داستانهام رو ادیت کنم... امروز توی کلاس خوندم...
کارهای روزمره و نق نق و انتظارات اطرافیان وقت و تمرکز برام نمیذاره...
هر روز یه خبریه و یه کارهایی پیش میاد ... نمیذارن تمرکز کنم...
گاهی دلسرد میشم از همه چی ... گاهی هم دلم گرم میشه که همه چی درست میشه ... باید بنویسم... باید امیدوار باشم...
نمی دونم...
خواندن یکی از چهار مهارت اصلی زبان آموزی است. خواندن و شنیدن دو
ورودی اصلی سیستم یادگیری زبان هستند، به همین دلیل با تقویت خواندن دیگر مهارت‌های
زبان نیز بهبود پیدا می کنند. با اینکه خواندن متن های انگلیسی کار دشواری نیست،
بسیاری از زبان آموزان در این مهارت ضعیف هستند یا از انجام آن می ترسند.
1-برای پیشرفت در خواندن بهترین راه خواندن، خواندن و خواندن بیشتر
است. باید اشتیاق خود را برای خواندن افزایش دهید و آن را به یکی از عادت های
روزانه خود ت
  ده تکنیک برای تقویت تمرکز 
  تمرین اول:کتابی را انتخاب کنید، یک صفحه از آن را در نظر گرفته و تعداد کلمات موجود در هر پاراگراف را بشمارید. یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که شمارش را درست انجام داده اید. در ابتدای کار با یک پاراگراف شروع کنید و هنگامیکه این تمرین برای شما آسان تر شد، تمام کلمات یک صفحه را بشمارید. شمارش را به طور ذهنی و با حرکات چشم هایتان انجام دهید.
  تمرین دوم:در ذهن خود از یک تا صد را بر عکس بشمارید.
  تمرین س
       #کتاب #مطالعه #کتابخوانی 
هنگامی که یک انسان خواندن ونوشتن را یاد می گیرد ، مهمترین کارش باید کتابخوانی باشد
توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.

( ............     اهداف کتاب     ............ )

خواندن و مطالعه کمک می‌کند تا افراد تخیل فعال‌تری داشته باشند و این تخیل موجب سطح بالاتر
گام ۱: ایجاد ذهنیت مثبت۱- بر روی آنچه از زندگی می خواهید تمرکز کنید؛ نه آن چیزی که کمبودش را حس می کنید. در مورد اتومبیل کهنه و قدیمی تان فکر نکنید؛ در عوض خودتان را تصور کنید که در حال رانندگی با یک خودروی نو هستید. به این ترتیب تمرکز خود را روی آن چه که می خواهید به زندگی تان بیاید، بگذارید نه آنچه که می خواهید از زندگی تان حذف کنید. با این فکر پیامی به جهان هستی ارسال می شود که شما انتظار دارید در زندگی تان اتفاق های خوب بیفتد.
ایده ای که پشت ای
سوال مهمی است
چرا باید شاخ‌های اینستاگرام سلبریتی‌های خانوم باشند؟
چرا دین جذابیت کافی را ندارد که پر جمعیت‌ترین پیج اینستا یک پیج مذهبی باشد؟
غریزۀ شهوت قدرتمندتر است یا فطرت الهی؟
اگر همه فطرت الهی داریم پس چرا همیشه دو گروه کافر و مسلمان وجود دارند؟
چرا جوان‌ها بیش از این که به مسجد رفتن و قرآن خواندن اعتیاد پیدا کنند به خودارضایی و تماشای پورنوگرافی اعتیاد پیدا می‌کنند؟
کتاب خواندن و عالم شدن لذت بیشتری دارد یا دیدن پیج یک واینر ای

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها